Name Price24H (%)
Bitcoin (BTC)
$7,067.29
-1.23%
Bitcoin Cash (BCH)
$205.05
-1.60%
Litecoin (LTC)
$43.05
-1.71%
ДБР розслідує, як Порошенко забрав землю у Пшонки і повернув...
Новости

ДБР розслідує, як Порошенко забрав землю у Пшонки і повернув депутату БПП

Державне бюро розслідувань веде справу щодо законності указу президента Петра Порошенка, яким він позбавив землі рейдерів на Миколаївщині.

Джерело: відповіді Генпрокуратури та ДБР на запити «Української правди»

Деталі: У 2012 році голова Первомайської райдержадміністрації Миколаївської області передав у власність держави сільськогосподарську землю агрофірми політика Аркадія Корнацького.

Після цього земля потрапила у руки приватної компанії, пов’язаної з сином колишнього генпрокурора Віктора Пшонки.

У 2016 році Петро Порошенко скасував це рішення про передачу землі. Корнацький на той момент був депутатом «Блоку Петра Порошенка». 

У червні 2019 року Держбюро розслідувань відкрило провадження про можливе зловживання владою «особами, які займали особливо відповідальне становище в органах державної влади». Зловживання нібито мало місце під час підготовки та видання указу Порошенка. Розслідування почали за заявою екснардепа Михайла Добкіна.

Прокуратура не відповіла на запитання УП, які саме особи та яким чином могли вчинити злочин. Наразі про підозру нікому не повідомили.

Водночас, правоохоронці ведуть справу стосовно самих рейдерів, яких Порошенко позбавив землі. Вона стосується привласнення земельних ділянок на 1553,97 га у Миколаївській області. Наразі у цій справі 6 осіб перебувають на лаві підсудних.

Приблизно у кінці жовтня – початку листопада рішення у справі стосовно Порошенка засекретили. Вони зникли з публічного реєстру, хоча раніше були опубліковані і залишились у мережі, наприклад, на порталі аналітики бізнесу YouControl.

Генпрокуратура стверджує, що не просила вилучити рішення з публічного реєстру. 

Державне бюро розслідувань не відповіло на жодне питання УП, зокрема, про засекречення рішень і хід розслідування.

Що було раніше: 24 жовтня 2019 року Аркадій Корнацький повідомив, що Державне бюро розслідувань проводить у нього обшуки у справі щодо Порошенка.

Leave a Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *