Name Price24H (%)
Bitcoin (BTC)
$8,824.08
1.08%
Bitcoin Cash (BCH)
$322.86
0.20%
Litecoin (LTC)
$61.95
2.97%
Ризики: у Рахунковій палаті сказали, що загрожує наповненню ...
Новости, Экономика

Ризики: у Рахунковій палаті сказали, що загрожує наповненню держбюджету

План доходів державного бюджету не виконується перш за все через недонадходження податку на додану вартість з ввезених товарів і акцизного податку, а також запозичень і коштів від приватизації.

Про це повідомили в Рахунковій палаті.

Так, в січні — серпні план надходжень загального фонду державного бюджету не виконано на 46,2 млрд грн, або 4,8%.

«Вже котрий місяць поспіль ми констатуємо три основні складові недонадходжень. За 8 місяців цього року план доходів не виконано на 30,8 млрд грн, державних запозичень — на 17,7 млрд грн і приватизації державного майна — на 6 млрд грн», — повідомив голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

«План доходів не виконано насамперед за рахунок податку на додану вартість з ввезених на митну територію України товарів на 26,2 млрд грн, або 12,4% і акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів — на 10,4 млрд грн, або 21 2%», — заявив він.

Він зазначив, що причин невиконання плану доходів кілька — завищені при формуванні держбюджету планові показники по окремим податкам, курс гривні, темпи зростання імпорту товарів.

Пацкан додав, що в середньому за січень — серпень курс гривні становив 26,6 грн за долар, а показники державного бюджету розраховувалися за курсом 28,2 грн за долар. Залишаються нижче прогнозованих і темпи зростання імпорту товарів.

Повідомляється, що за січень-серпень 2019 року видатки державного бюджету не виконані на 56,4 млрд грн, або 8,6%.

«Це наслідок низької якості планування витрат. А це тягне за собою неефективне використання коштів, в окремих випадках нецільове використання бюджетних витрат і їх постійний перерозподіл протягом року», — сказав Пацкан.

Leave a Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *