Name Price24H (%)
Bitcoin (BTC)
$8,859.27
1.33%
Bitcoin Cash (BCH)
$327.26
0.95%
Litecoin (LTC)
$62.95
4.53%
Не домовились: Україна і Росія не підпишуть транзитний контр...
Новости, Политика, Экономика

Не домовились: Україна і Росія не підпишуть транзитний контракт до кінця року

Україна і Росія до кінця 2019 року не дійдуть згоди щодо підписання нового контракту на транзит природного газу.

Про це в коментарі «Економічній правді» повідомив президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар.

«Я думаю, що новосформована влада повинна продовжити наступність позиції української сторони в тристоронніх переговорах, тому принципово в цьому питанні нічого не змінюється», — сказав експерт.

«Позиція України добре відома і ми не маємо наміру від неї відходити. Контракт підписується на основі європейського законодавства, мінімальний обсяг транзиту повинен становити 60 млрд кубометрів газу. Ще 30 млрд – додаткова опція, яка бронюється на випадок зростання попиту на європейському ринку», — заявив Гончар.

При цьому, на думку експерта, до кінця року нову угоду підписати не вдасться. 

«З 1 січня транзит буде припинений. «Газпром» над цим системно працює і не приховує цього», — повідомив він.

«Для нас вихід очевидний і «Нафтогаз» це вже робить: максимізує запаси газу в сховищах, щоб пройти зимовий період без імпорту. А після проходження зимового сезону позиція «Газпрому» зміниться», — упевнений експерт.

«За три місяці зими вони не виведуть «Північний потік-2» і «Турецький потік» на проектну потужність, їм знадобиться ще декілька років. Тоді вже будемо говорити з інших переговорних позицій. Транзитний контракт не можна підписувати за будь-яку ціну. Тим більше, на умовах «Газпрому», — підсумував Гончар.

Нагадаємо, Росія, Україна та Європейська Комісія планують провести тристоронні консультації щодо газових питань у другій половині вересня.

Українська сторона на майбутніх переговорах запропонує Росії транспортувати по 60 млрд кубометрів газу щороку упродовж 10 років.

Leave a Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *