Name Price24H (%)
Bitcoin (BTC)
$10,019.80
-0.26%
Bitcoin Cash (BCH)
$307.11
-1.88%
Litecoin (LTC)
$72.34
-2.45%
Гучна заява: Луценко заявив, що Росія готує блокаду українсь...
Новости, Политика

Гучна заява: Луценко заявив, що Росія готує блокаду української ГТС

Генпрокурор Юрій Луценко вважає, що Росія готує блокаду української газотранспортної системи.

Про це він написав у суботу на своїй сторінці в Facebook, коментуючи засідання РНБО щодо проблем у галузі енергетики, яке пройшло 31 травня.

«Якби пан секретар Данилюк не забув мене запросити туди, я б сказав наступне», — заявив Луценко і перерахував свої пропозиції щодо енергетичної сфери.

Генпрокурор зазначив, що Росія накопичила у європейських сховищах великі обсяги газу для зимового споживання країнами ЄС.

«Очевидно, що країна-агресор планує блокаду нашої труби. Власних обсягів газу не вистачить для підтримання тиску в газотранспортній системі. Для імпорту газу треба додатково 3 млрд куб. В цих умовах треба терміново скасувати рішення Кабміну про вилучення 90(!) % доходів Нафтогазу», — вважає Луценко.

Крім того, він пропонує внести в проект Держбюджету» ренту на видобуток вугілля і руди так само, як існує рента на видобуток газу».

На думку генпрокурора, це може стати джерелом соціальної допомоги шахтарям.

Також Луценко зазначає, що незаконний відбір газу приватними облгазами склав у цьому році 5 млрд, а до кінця року обсяг розкрадань може скласти 10 млрд кубометрів.

«Очевидно, що треба не тільки сподіватися дій від НАБУ, але й позбавити нарешті ці штучні олігархічні годівниці статусу постачання газу населенню, що переноситься вже з 2015 року», — вважає він.

Крім того, за словами Луценка, «в умовах оголошеної РФ нафтової блокади Україна має в силу давно затверджених санкцій проти Роснєфті нарешті передати в державне управління цілісний майновий комплекс Прикарпатзахідтранс».

Leave a Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *