Name Price24H (%)
Bitcoin (BTC)
$10,018.34
-0.25%
Bitcoin Cash (BCH)
$307.21
-1.88%
Litecoin (LTC)
$72.31
-2.47%
Викриття: екс-голова «Нафтогазу» виявився співвлас...
Новости, Экономика

Викриття: екс-голова «Нафтогазу» виявився співвласником готелю Hyatt в Києві

Колишній глава НАК «Нафтогаз України» Олег Дубина виявився співвласником п’ятизіркового готелю Hyatt в центрі Києва.

Про це стало відомо з матеріалів судового розгляду між засновниками Індустріального союзу Донбасу Сергія Тарути, Віталія Гайдука і Олега Мкртчана у Високому суді Лондона, пише Liga.net.

Як зазначається в матеріалі Liga.net, бізнесмени оскаржують поділ грошей від продажу 50%+2 акції в корпорації ІСД у 2010 році групі російських інвесторів.

Фінансував угоду російський ВЕБ. Сума угоди — 2,7 млрд доларів, випливає з матеріалів справи, яку розглядає Високий суд Лондона. Продавцями акцій ІСД росіянам виступали Тарута і Мкртчан. Перед цим вони викупили частку Гайдука за 950 млн.

Віталій Гайдук і його дружина Олена вважають, що партнери не доплатили при виході з бізнесу близько 1 млрд доларів.

Тарута подав перехресні позови до Гайдука і Мкртчана, в яких вимагає половину акцій в столичному п’ятизірковому готелі Hyatt і Української гірничо-металургійної компанії, про що нібито домовилися сторони.

Готелем Hyatt володіє компанія Нові інжинірингові технології (НІТ). Як наголошується в матеріалах суду, Гайдук передав 24,5% в НІТ кіпрській компанії Prandicle Limited Олега Дубини.

Prandicle Limited офіційно володіє 24,5% акцій НІТ з 2012 року.

Крім того, 25,5% НІТ належить компанії Roselink Limited, в наглядовій раді НІТ її представляє Гайдук. Ще 50% акцій НІТ з 2012 року записано на кіпрську Potena Holdings Limited, яку в НР представляють екс-менеджери ІСД і компанії Регіон Сергій Удовенко та Ольга Щиголева. Власник Регіону — Олег Мкртчан.

Інформацію про те, що Дубина володіє Prandicle Limited можна підтвердити в реєстрі юросіб Міністерства юстиції України.

До 21 травня Prandicle Limited також була єдиним засновником іншої компанії — «Індустріальні інвестиції ХХІ століття», її бенефіціаром в реєстрі власників значився Олег Дубина.

21 травня в реєстр були внесені зміни: Дубина став володіти фірмою «Індустріальні інвестиції ХХІ століття» безпосередньо. Prandicle Limited — зникла з числа засновників.

Олег Дубина в «нульових» керував Криворіжсталлю. Після — працював віце-прем’єром в урядах Віктора Ющенка і Анатолія Кінаха, був радником президента Леоніда Кумчи, а в 2004 році обіймав посаду першого заступника секретаря РНБО.

У 2007-2010 роках — голова правління Нафтогазу. Саме він в 2009 році підписав скандальні контракти з «Газпромом». До роботи в Нафтогазі протягом двох років очолював Дніпровський меткомбінат, що належить ІСД.

Олег Мкртчан з лютого 2018-го перебуває в московському СІЗО за підозрою в розкраданні понад 1 млрд рублів (близько 15 млн доларів) кредиту, наданого Зовнішекономбанком підприємствам ІСД.

Leave a Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *