Name Price24H (%)
Bitcoin (BTC)
$9,242.87
2.21%
Bitcoin Cash (BCH)
$384.10
3.69%
Litecoin (LTC)
$60.35
0.18%
УКРАЇНЦІ МОЖУТЬ ВІДВІДАТИ БЕЗ ВІЗ 131 КРАЇНУ СВІТУ...
По делу

УКРАЇНЦІ МОЖУТЬ ВІДВІДАТИ БЕЗ ВІЗ 131 КРАЇНУ СВІТУ

У квітні до списку додалися Таїланд, Еквадор і Північна Македонія

У 2019 році українці можуть подорожувати без віз у 131 країну світу. 14 квітня до цього списку додався Таїланд, а 24 квітня – Еквадор і Північна Македонія[1]. Тепер громадяни України можуть вільно літати в Таїланд і перебувати там з туристичною метою до 30 днів. На території Еквадору і Північної Македонії українці можуть бути без візи до 90 днів.

Повністю «вільними» для українців є 94 країни, для відвідин яких потрібен внутрішній паспорт, звичайний закордонний паспорт або біометричний закордонний паспорт.

За даними міжнародної консалтингової компанії Henley & Partners, у 2019 році Україна зайняла 41 місце в рейтингу паспортів світу, власники яких мають право на безвізове відвідування тих чи інших країн. Майже половина всіх безвізових для українців країн розташовані в Європі. Це 26 держав Євросоюзу (крім Великобританії та Ірландії) і ще 4 країни Шенгенської зони, що не входять до складу ЄС (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія і Швейцарія).

Азія – другий за популярністю після Європи регіон серед українців. Азіатські країни у рівній мірі популярні як у туристичному, так і у діловому відношенні: бізнес-поїздки часто стають метою подорожей українців, і у майбутньому відсоток таких поїздок буде тільки зростати.

В Азії найпопулярнішим напрямком для громадян України став західний регіон – Туреччина, Ізраїль та Грузія. Згідно зі статистикою Держприкордонслужби України, у 2017-2018 роках найбільш відвідуваною для українців країною в Азії стала Туреччина. Всього у 2018 році Туреччину відвідало 1,4 млн українців – на 7,95% більше у порівнянні із 2017 роком (1,25 млн).

У країнах Центральної Азії беззаперечним лідером є Казахстан. За даними авіакомпанії «Ейр Астана», одного з найбільших авіаперевізників в Азії, транзитний потік в/із України через Казахстан до країн Азії у 2018 році збільшився на 21% у порівнянні із роком раніше, і склав понад 53 тисяч пасажирів. Індія, Мальдіви та Шрі-Ланка – найпопулярніші країни у Південній Азії. Серед країн Східної Азії українці найчастіше відвідують Китай, Південну Корею і Японію. Популярні також Сінгапур і В’єтнам. У Південно-Східній Азії українці найчастіше подорожують до Таїланду[2]. Зараз цей напрямок активно промотується «Ейр Астана». Українські пасажири авіакомпанії найчастіше в Азії літають в Індію, Узбекистан, Таїланд, Китай і Південну Корею.

Список країн для безвізового або спрощеного в’їзду громадян України продовжує розширюватися. Відкриті кордони надають більше можливостей для подорожей, ведення бізнесу та тимчасової або постійної зміни місця проживання. За інформацією Міністерства закордонних справ України, протягом декількох місяців розпочнуться переговори ще з кількома країнами про безвізовий режим з Україною.

Про АВІАКОМПАНІЮ «ЕЙР АСТАНА»

Авіакомпанія «Ейр Астана» є спільним підприємством казахстанського ФНБ «Самрук-Казина» (51%) і британського BAE Systems (49%). Авіакомпанія виконує регулярні рейси з 15 травня 2002 року і має маршрутну мережу, що включає більше 60 міжнародних і внутрішніх рейсів. В Україні літаки компанії здійснюють рейси з міжнародного аеропорту «Бориспіль» (Київ) через Алмати і Нур-Султан в Пекін, Урумчі, Сеул, Гонконг, Бангкок, Куала-Лумпур, Делі, Ташкент, Душанбе і Бішкек, а також в міста Казахстану.

«Ейр Астана» — перший перевізник країн СНД і Східної Європи, відзначений у 2012 році престижним рейтингом 4 зірки міжнародного агентства Skytrax і званням Кращої авіакомпанії в Центральній Азії та Індії. Обидві нагороди були підтверджені з 2013 по 2018 рр. включно. Авіакомпанія відзначена премією Travellers’ Choice Awards 2018 сайта TripAdvisor в номінації «Регіональний Азіатський перевізник», Travellers’ Choice Awards 2019 у номінації «Регіональний Азіатський перевізник» і «Пасажирський комфорт в Азії». Американська асоціація APEX (Airline Passenger Experience Association) присвоїла авіакомпанії «Ейр Астана» 5 зірок у номінації «Великі регіональні авіакомпанії» також у 2018 р.

У 2018 році «Ейр Астана» поповнила свій флот двома літаками Airbus А321neo, а також літаком Embraer E190-Е2. Компанія продовжує програму оновлення флоту в 2019 році. Повітряний флот авіакомпанії становить 35 літаків: Boeing 757/767 та сімейств Airbus і Embraer. Середній вік авіапарку – 8 років.


[1] Дані Кабінету міністрів України

[2] Дані глобальної системи бронювання Amadeus

Leave a Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *