Name Price24H (%)
Bitcoin (BTC)
$8,774.74
-0.93%
Bitcoin Cash (BCH)
$319.44
-2.28%
Litecoin (LTC)
$61.26
-1.62%
Застарілі будівельні норми будуть переглянуті в прискореному...
Жизнь, Мнения, Новости, По делу, Политика, Экономика

Застарілі будівельні норми будуть переглянуті в прискореному порядку – Парцхаладзе

Кабмін ухвалив постанову про прискорений перегляд будівельних норм у промисловості та транспорті

Сьогодні, 3 квітня 2019 року, уряд схвалив постанову «Про внесення змін до Переліку центральних органів виконавчої влади, до повноважень яких належить питання нормування у будівництві». Про це повідомляє Урядовий портал.

Це дозволить впорядкувати, систематизувати і прискорити перегляд застарілих галузевих норм у будівництві в різних галузях, зокрема, промисловості та транспортній інфраструктурі.

«В Україні все ще діє близько 60 СНіП та СН – галузевих будівельних норм та правил, що затверджувались ще в Радянському Союзі. І їх вкрай потрібно переглянути та оновити. Сьогодні, згідно з чинним Переліком центральних органів виконавчої влади, це питання належить до повноважень міністерств, деяких державних служб і агентств. Проте у чинному Законі України «Про будівельні норми» чітко прописано, що нормування в будівництві мають здійснювати лише міністерства. І через цю колізію оновлення таких важливих вузькоспеціалізованих норм сьогодні гальмується. Саме тому Мінрегіоном було розроблено відповідні зміни до Переліку і визначено конкретну компетенцію кожного з міністерств у здійсненні повноважень щодо нормування у будівництві», – сказав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

За його словами, зміни дозволять впорядкувати та систематизувати роботу з перегляду таких застарілих галузевих будівельних норм, як СНіП. Це має підвищити інвестиційну привабливість промислового будівництва в Україні.

Додамо, що СНіП та СН (будівельні норми та правила) – основні загальносоюзні нормативні акти у будівництві, що затверджував Держбуд СРСР для обов’язкового застосування на території СРСР. Вони мають переважно галузеву специфіку та стосуються технологічного проектування різноманітних об’єктів виробничого призначення, транспорту, гідротехнічних споруд, підземних газосховищ, підземних гірничих виробок.

Раніше Mind писав, що у 2018 році будівельна галузь зросла на 4,4%.

Leave a Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *